Yazarlar

MUHAFAZAKAR DEVRİMCİ BİR CUMHURBAŞKANI

Muhafazakar denilince mevcut değerleri muhafaza eden kişi anlamı akla gelir. Devrimci ise bunu tam tersi gibidir. Yenilik getiren, mevcut sistemi değiştiren güçtür. Böyle bakınca iki kavram birbirinin tam tersi… Peki o zaman Cumhurbaşkanı neden “Muhafazakar bir devrimciyim” dedi. Bu bir çelişki mi? Hayır, bu kavramlar Erdoğan için çelişki değil!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk günden beri dindar kimliği ile bilinen, toplumsal ahlak değerlerine her zaman sahip çıkan ve geleneklere bağlı bir siyasetçiydi.
Bu özellikleri toplumun her kesimince kabul edildi.Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ülkeye ilkleri yaşatan, siyasette çığır açan bir lider. Yıllardır çözülemeyen kronik sorunları da bu özelliği ile çözdü.
Başörtülü bir kadının Türkiye’de hakim, savcı veya subay olacağını hayal edebilir miydik?Cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçmesi akla gelir miydi?20 sene Başbakanlık makamı kaldırılacak diyen birine gülmez miydik?Ya Türkiye’de darbe girişimi olacak ama millet direnerek izin vermeyecek denilseydi ne derdik? Bu da bir zihin devrimidir. Vesayetin ve statükonun sona erdirilmesi Türkiye’de en büyük devrimdir!Tayyip Erdoğan tarihine, geleneklerine, inançlarına bağlı bir Müslüman.
Yeniliklere açık ve eski işleyişleri değiştirmeye muktedir bir devrimci. Çelişki gibi gözüken bu iki özellik aslında İslam’a da en uygun özelliklerdir. Her fikre ve her yenilik teklifine hayır diyen muhafazakarlara duyurulur.Kültürümüzü, ahlakımızı, değerlerimizi ve inançlarımızı savundukça buna gericilik diyen, her şeyi yıkmayı devrimcilik sananlara da duyurulur. Herkes bir parça Erdoğan’ı örnek alsın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı