GÜNCEL HABER

Mustafa Dümen; Aynı Görev ve Sorumluluk Bilinci ile Aday Olduğunu Açıkladı

Mustafa Dümen; Aynı Görev ve Sorumluluk Bilinci ile Aday Olduğunu Açıkladı

Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hatay KARAMAN’’IN vefatının ardından yeni yönetim kurulu basın mensupları ile kahvaltıda açıklamada bulunarak Yönetim Kurulu adına, yeniden görev değişimi yaptıklarını açıkladılar.
Amasya Esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu adına açık-lamada bulunan Mustafa DÜMEN; “Yaklaşık 30 yıldır Esnaf teşkilatımıza Başkan olarak hizmet etmiş Sayın Hatay KARAMAN 03.12.2020 tarihinde COVİD – 19 salgın hastalığı nedeni İle vefat etmiştir. Allah mekânını cennet etsin, nur içinde yatsın, Amasya Esnafımızın ve sevenlerinin Başı sağolsun. Bizler görev ve sorumluluk bilinci İle hareket etmiş.
Yönetim Kurulumuz yeniden görev taksimi yapmış bulunmaktadır. Esnaf ve Sanat-kârımızın işlerinin aksamadan devam etmesi için her türlü çalışmayı yapmış ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Dümen;“ Kısaca Faaliyetlerimizden bahsedecek olursak Merkez Birliğimiz ve Bölge birliğimizin vermiş olduğu destekler doğrultusunda rahmetli Baş-kanımız Hatay KARAMAN’IN Özel gayretleri neticesinde; Avrupa Birliği’nin destek verdiği ve yüzde 90 ortağı olduğumuz Türkiye’de sayılı projeler arasında yer alan Otomotiv ve
Mobilya sektöründe Ortak Kullanım Merkezi olarak faaliyet gösteren işletme ocak 2018 tarihinde fiilen faaliyetine başlamış olup, şu anda Esnaf ve Sanatlarımıza hizmet vermek-tedir. Esnaf ve Sanatkârımıza bu zor günlerinde bir nebze yardımcı olabilmek için COVİD – 19 nefes kredisi adı altında Yönetim kurulumuz ve personelimizle gece gündüz çalışarak en kısa sü-rede toplamda 1000 kişiye 25 Milyon Lira destek kredisi kullandırılmış olup halen Destek kre-disini kullandırmaya devam etmekteyiz.
Ayrıca kooperatifimizin asıl faaliyet konusu olan Esnaf ve Sanatlarımızın işlemlerini geliştirmek amacıyla İŞLETME kredisi, YATIRIM DESTEK kredisi ve GENÇ GİRİŞİMCİ kredisi adı altında Esnaf ve Sanatkarlarımıza toplamda 138 milyon 586 bin Lira kredi kullandırılmış olup, halen kullandırmaya da devam etmekteyiz. Yönetim Kurulumuz ve personelimiz Yukarıda kısaca özet yediğimiz Faaliyetleri yaparken ortakları arasında eşitlik ilkesine uygun davranmış ve hiçbir suretle ayrım yapmamıştır. Bundan sonrada faaliyetlerine aynı ilkelerle aralıksız devam edecektir.Türkiye genelinde Esnaf kefalet kooperatiflerinin olağan genel kurul toplantıları yasaya göre 2021 Ocak ayından itibaren yapılması gerekmekte idi. Ancak COVİD – 19 salgın hastalığı nedeni ile Olağan Genel Kurul toplantıları Türkiye gene-linde 1 Mart 2021 tarihine kadar erte-lenmiştir. Olağan genel kurul toplantımız yapılıncaya kadar Görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz.
Bu zor günlerde Esnaf ve Sanatkârlarımızın daima yanında olacağımızı bildirir, yapılacak Seçimli Olağan genel kurul toplantısında Birlik Başkanımız ve Oda Başkanlarımızla birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliğine tekrar aynı görev ve sorumluluk bilinci ile aday olduğumuzu belirtiriz.
Sayın Birlik Başkanım, Oda Başkanlarım, Çok Kıymetli Basın Mensubu arka-daşlarım.Sınırlı Sorumlu Amasya Esnaf ve sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Basın top-lantısına katıldığınız için hepinize teşekkür eder sizlere sağlıklı günler, bol kazançlı günler dileriz” ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı