Son Dakika

Nergiz; Aşı Merkezini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Nergiz; Aşı Merkezini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, aşı merkezlerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, incelemelerde bulundu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Nergiz, Sağlık Bakanlığımız öncülüğünde Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de Aşı Seferberliği başlatılmıştır. Bakanlığımız tarafından belirlenen yaş ve risk grubundaki vatandaş-larımızın aşılanmaları hızla devam etmektedir dedi.
Aile Sağlığı Merkezlerinde ve Hastanelerde Covid-19 aşı uygulamaları yapılmakta olup, İl Sağlık Müdürlüğünce oluşturulan Mobil Aşı Ekipleri tarafından da köylerdeki 65 yaş üstü vatandaşlara ulaşılarak aşı uygulamaları yapılıyor.
İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Risk grubunda bulunan ve 1 Haziran itibariyle başlayan 50 yaş üstü vatandaşlarımıza uygulanan Covid -19 aşı uygulaması için hizmet veren aşı merkezlerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aşı olarak Covid-19 Pandemisi ile mücadeleye destek olan vatandaşlara teşekkürlerini ileten Nergiz, “Haydi Amasya kollarımızı sıvadık Yeniden normalleşme için tedbir ve aşıyla Covid-19’u bitiriyoruz.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.