Son Dakika

Neşe Kılıçaslan,İYİ Parti olarak kadının hakkını hukukunu çiğnetmeyeceğiz

Neşe Kılıçaslan,İYİ Parti olarak kadının hakkını hukukunu çiğnetmeyeceğiz

İYİ Parti Amasya Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Neşe Kılıçaslan İstanbul sözleş-mesi ile ilgili açıklamada bulundu.
Kılıçaslan;Türkiye Cum-huriyet idaresini bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştıran Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerçek yüzü bu alınan kararla su yüzüne çık-mıştır.
Türkiye 24 Kasım 2011’de milletin meclisinde uzlaşı ile kabul edilen, zamanın Baş-bakanı Recep Tayyip Erdo-ğan’ın başkanlığındaki Ba-kanlar Kurulunca onaylanan İstanbul Sözleşmesi’nden, şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gece ansızın çıkardığı karar ile ayrılmıştır.
İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararnamesi T.C Anayasası madde 90/5 hükmüne açıkça aykırıdır. Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Uluslararası Anlaşmalar kanun hük-mündedir. Ayrıca İstanbul Sözleşmesinin fesih ile ilgili bölümünü düzenleyen MADDE 80. sözleşmenin feshinin Avrupa Konseyi Genel Sekreterliğine yapacağı bildirimler yapı-lacağını ve sözleşmenin bu fesih bildiriminden itibaren 3 ay daha yürürlükte olacağını belirtmektedir.İstanbul Sözleşmesi diyor ki;
Kadınlara karşı şiddetin, tacizin ve tecavüzün önlenmesi için hazırlanan hangi madde-sinden rahatsızsınız? Allah’ın huzurunda gibi eşit olmaktan mı rahatsızsınız?
İnsan olmaktan mı rahatsızsınız? İYİ Parti olarak kadının hakkını hukukunu çiğnetmeyeceğiz.Bu ucube sistem değişecek, İstanbul sözleşmesi tekrardan yaşa-tacak.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı