Gündem

OFLU, “Gelecekte Ülkelerin Güç Zenginlik ÖlçütündeOrman Varlığı Belirleyici Olacaktır ”

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil OFLU, Gelecekte Ülkelerin Güç ve Zenginlik Ölçütünde Orman Varlığı Belirleyici Olacaktır.”dedi
Niksar Orman İşletme Müdürlüğünce 2022 iş programı doğrultusunda başlatılan ormancılık faaliyetleriyle ilgili izlenilecek yol haritası değerlendirildi.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu tarafından işletme müdürlükleri ziyaret edilerek 2022 yılı iş programı ve planlarına yönelik brifing alınmaya devam ediliyor. Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Bölge Müdür Yardımcıları Gültekin Şenlikoğlu,Rıdvan Kalelioğlu OYM Şub. Müd. Engin Keleş, beraberliğinde Niksar’a gelişlerinde İşletme Müdürü Erdal Düzgün ve teknik ekip tarafından karşılanarak 2022 yılı iş progra-mının işlendiği toplantı gerçekleştirildi.
İşletme Müdürü Erdal Düzgün tarafından yapılan genel bir bilgilendirmenin ardından İşletme Şefleri tarafından şeflik bazında hazırlanan yıllık iş program-ları ve izlenecek yol haritası anlatıldı.
2021 yılı programında belirlenen hedeflere ulaşılması nedeniyle kazanılan başarıya üstün performans göste-rerek katkı sağlayan personele teşekkür belgeleri verildi.
Toplantının sonunda konuşan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; Dünyada hızlı nüfus artışı, kentleş-me, artan çevre sorunları ekosistemdeki bozulmalar ormanların canlı yaşamı için ne kadar önemli ve vaz-geçilmez olduğunu açık ve seçik olarak göstermektedir..
Mevsimsel olmayan ani yağışlar sel taşkınlarına, mevsim ortalamalarının üzerinde yaşanan sıcaklıklar orman yangınlarına, yağış azlığı kuraklığa ve gıda sorununa neden olmakta, dünya devletleri de bu sorun-larla başa çıkmaya çalışmaktadır.
Ülke ormancılığı için bu sorunların üstesinden gelmek ve bu olumsuzluğu pozitife çevirmek için mevcut ormancılık faaliyetlerimize ek olarak Cumhurbaşkanı-mız öncülüğünde Orman Bakanlığımız koordinesinde ağaçlandırma seferberliği başlatıldı.
Orman teşkilatımızın taşra birimi olarak bizlerde sorumluluk bölgelerimizde orman sahalarımızı koruyup çoğaltmak, ekosistemindeki bozulmaları ortadan kaldır-mak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Gelecekte, ülkelerin güç ve zenginlik ölçütünde orman varlığı belirleyici olacaktır.
Her çalışanımız bu sorumluluğunun bilincinde kendisine verilen görevi layıkıyla ve zamanında yerinde getirmekle sorumludur. Hedeflerimize ulaştık mesleki birikime, imkanlara ve güce sahibiz.
Tüm ekip arkadaşlarımıza güveniyor, 2022 yılının hepimiz için sağlıklı huzurlu, mutlu başarılı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı