Son Dakika

Oflu; Ormanlarda Kanunsuzluğa Geçit Yok

Oflu; Ormanlarda Kanunsuzluğa Geçit Yok

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ve Samsun, Kavak, Bafra Orman İşletme Müdürlüklerinde Orman Muhafaza Memuru olarak görev yapan orman muhafaza memurlarına yönelik Samsun Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından silah atış eğitimi verildi.
Ormanları korumak için böyle eğitiliyorlar. Samsun polis atış poligonunda düzenlenen eğitime orman muhafaza memurları ve silah taşıma yetkisi bulunan teknik personeller katıldılar.
Eğitim programında silah tanıma, atış pozisyonu, doğru silah kullanım ve atış eğitimleri alan Orman muhafaza memurları 9 mm yerli üretim tabanca ile atış eğitimlerini tamamladı.
Atışlarını başarılı bir şekilde tamamlayan orman muhafaza memurları sertifika almaya hak kazandı. Eğitimler ile ilgili bilgi veren Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
“Orman muhafaza memurlarımız kolluk kuvveti olarak görevlerini icra ederler. Bu görevi icra ederken 6831. sayılı Orman Kanunu’na muhalefetle ilgili suçları öncelikle engellemek yani caydırıcı unsur olarak suçun oluşmasını engellemekle görevlidirler. Oluşan suçla ilgili ise tutanağa bağlayarak adli mercilere ulaştırırlar. Bunun yanında orman muhafaza memurlarımız ormanların sürdürülmesinde bakım ve ağaçlandırmayla da görevlidirler. Orman mühendisi olarak görev yapan arkadaşlarımız da ormanların bakımlarından, rehabilitasyonundan, biyolojik ve ekonomik ömrünü tamamlamış ormanların yenilenmesiyle alakalı olarak gençleştirme çalışmalarından sorumlu olarak görevlerini yaparlar. Bu eğitimle beraber silah eğitimlerini tamamlayarak kazasız bir sezon geçirmiş olacaklar” dedi.
Programa Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay,Bafra Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca,Kavak İşletme Müdürü Özkan Güneş,Samsun Orman İşletme Müdür Yardımcısı Özlem Avcı Güler,Orman Muhafaza Memurları ve teknik personeller katıldılar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.