Son Dakika

“ÖĞRENCİ YURTLARI YENİ DÖNEME HAZIR”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Üniversitelerin eğiti-me başlaması ile yüksek-öğrenim yurtlarındaki kayıt süreçlerini yerinde izleyerek, yurtlarımızdaki odalar, lavabolar, yemekhaneler, ortak kullanım alanları ve sosyal donatılarda incele-melerde bulundu.
İncelemeleri kapsamında yurt yerleşkelerini gezerek kayıt yaptıran öğrenciler ve ailelerine İlimize hoşgeldiniz diyen Vali Mustafa Masatlı, gençlerimiz ve aileleriyle de sohbet etti.
Vali burada yaptığı bilgilendirmelerde şunları kaydetti: “Öncelikle Üniver-sitemize yerleşen tüm öğren-cilerimizi tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum. Yurtlarımızda sizleri en iyi şekilde misafir edebilmek için gerekli tüm hazırlıkları yapmış bulunuyoruz.
Ailelerimiz gönül rahat-lığıyla evlatlarını buradaki görevlilerimize emanet ederek memleketlerine dönebilirler.
Onların sağlık ve güven içerisinde Amasya’mızda eğitimlerini sürdürmeleri için ilgili kurumlarımız her türlü tedbiri almaktadır. Ayrıca gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan ve yasadışı örgütlerden koru-mak için emniyet güçlerimiz de büyük bir hassasiyetle çalışmalarını sürdürmek-tedir.
Yurtlarımızda ayrıca sal-gın tedbirleri gözetilerek, hijyenik şekilde detaylı temizlik yapılmıştır. Yurt-larımızda ayrıca henüz aşılarını yaptırmayan ya da eksik olan öğrencilerimize Sağlık Müdürlüğü tarafından yerinde aşılama yapılacaktır. Siz gençlerimizden ricamız eğitiminizi sağlıkla sürdüre-bilmek için aşılarınızı yaptır-manızdır. Buradan ayrıca İlimizde henüz yurtlara yerleşememiş öğrencilerimize barınma konusunda gerekli desteği vereceğimizi de bir kez daha ifade etmek isterim.”
Vali Mustafa Masatlı gençlerimiz ve aileleriyle yaptığı sohbetlerin ardından Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Merkez Yurt Yerleşkesi ile İpekköy’de yer alan yerleşkede detaylı inceleme-lerde bulunarak, yetkililer-den bilgiler aldı ve varsa eksikliklerin giderilmesi talimatını verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.