Gündem

ÖĞRENCİLER “KURTULUŞ HATTI” FİLMİ İLE SİNEMAYLA BULUŞTU

Suluova İlçede ilk ve ortaokullarından toplam 500 öğrenci Amasya Vali Sayın Mustafa MASATLI’nın himayelerinde gerçek-leştirilen etkinlikte Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesinin anla-tıldığı “Kurtuluş Hattı” filmini izlediler.
23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikte çoğunluğu ilk defa sinemaya giden öğrencilerimizin yaşa-dıkları heyecan ve sevinç görülmeye değerdi.
“Kurtuluş Hattı” sinema filminin 13 Mayıs’ta vizyona girdiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU, filmde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’ta özellikle teşekkür ettiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenen etkileyici bir hikayenin anlatıldığını söyledi.
Çocukların küçük yaşlar-dan itibaren kültür-sanat hayatına katılmalarının önemine dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, özellikle “Kurtuluş Hattı” filmi gibi milli ve manevi duygularımıza hitap eden anlamlı bir yapımın izlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Geleceğimizin teminatının yürekleri vatan sevgisiyle dopdolu gençlerimiz olduğuna vurgu yapan Suluova İlçe Kaymakamı Abdullah ŞEN, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklalimiz için canları pahasına mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle andığını söyledi.
Sinemada film izleyen ve Amasya’da kısa bir gezinti yaparak gönüllerince bir gün geçirmenin tadını çıkartan, neşe ve mutluluklarıyla renkli görüntülere sahne olan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan Amasya Valimiz Sayın Mustafa MASATLI’ya ve İlçe Kaymakamımız Sayın Abdullah ŞEN’e teşekkür ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.