Son Dakika

ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ONLİNE TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ONLİNE TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amasya Emniyet mü-dürlüğü tarafından gerçekleşen proje 4.sınıflara yönelik olup çocuklar için Trafik Eğitim projesi kapsamında uzak-tan eğitim araçları ile eğitim verilecek.
Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesa-bında. yayınlanan haberde “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi”(Trafik Dedektifleri) kapsamında İlkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak trafik güvenliği konu-sunda uzaktan eğitim araçları ile eğitim verilecektir.
2013 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Ge-nel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Baş-kanlığı ve Polis Eşleri Derneği ortaklığında başlanan proje ile ‘Trafik Dedektifleri Projesi’yle geleceğin sürücü aday-larını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedeflenmektedir.
Projenin 2021 yılı faaliyetleri kapsamında Merkeze bağlı 21 temel eğitim kurumunda 4’üncü sınıf düzeyi 1.560 öğren-ciye yönelik trafik güvenliği eğitimi düzenlenecektir.
Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek eğitim süresince öğrencilere sürpriz hediye dağtımı da yapı-lacaktır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı