Son Dakika

ÖĞRETMEN, HADDİNİ BİLİR! ÖĞRETMEN, HAD BİLMEYİ DE ÖĞRETİR!

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın’ın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretinde özel öğretim öğretmenimize yaptığı nezaketsizlik ve hakaretin hiçbir şekilde izahı yoktur. Öğretmen haddini de bilir, had bilmeyi de öğretir dedi.
Başkan Terzi, “Hadsizliğin” ve “usulsüz-lüğün” en pespaye örneğini sergileyen bu sayın Kaymakamı, öğretmeni-mizden özür dilemeye ve İçiş-leri Bakanlığını da gerekli tedbiri almaya davet ediyorum.Her önüne gelenin öğretmene hakaret edebildiği ya da şiddet uygulayabildiği bu cüretkarlık, ülkemize hiç yakışmayan en büyük çirkin-liktir.Bir mülki amirin dahi böylesi bir çirkinliğin faili olduğu ortamda, öğretmene yönelik şiddet hadiselerinin önüne nasıl geçeceğiz? Gün geçmiyor ki, darp edilen, yaralanan ya da hayatını kaybeden öğretmenlerimiz haberlere konu olmasın.
İçişleri Bakanlığı’nın Kemalpaşa’da yaşanan bu hadiseyle ilgili alacağı tedbir, bundan sonra öğretmene şiddet ve hakarete karşı alacağı takınılacak tutumu belirleyecektir.Her zaman söylüyoruz: Öğretmene verdiğimiz değer, aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı