GÜNCEL HABER

Okul-işletme işbirliği protokolü imzalandı

Okul-işletme işbirliği protokolü imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş ve Amasya Şehit Gültekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında okul-işletme işbirliği protokolü imzalandı.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen törende İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yöneticisi Hüseyin Alış ile Amasya Şehit Gültekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Koray Örs’ün katılımıyla protokol metnine imzalar atıldı.

Protokol, elektrik-elektronik teknolojisi alanı pano tesisatları ve monitörlüğü dalı, metal teknolojisi alanı kaynakçılık dalı ile makine teknolojisi alanı altında bilgisayarlı makine imalatı dallarında öğrenim gören öğrencilerin Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. ‘Eğitim Atölyesi’nde eğitim almalarının yanısıra üretim tesislerinde mesleki becerilerini geliştirmeleri ve belli sayıda öğrencinin oluşturulacak kurul tarafından seçilerek istihdam edilmelerini içeriyor.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, “Protokolün sanayicimizin en büyük sorunlarından biri olan kalifiye eleman ve ara eleman problemine çözüm sağlayacağına inanıyoruz. Şehrimiz için bir örnek olacağını tahmin ettiğimiz bu protokolün bir tarafında kurumsal yapısıyla, ar-ge çalışmalarıyla ve eğitime verdiği önem ile şehrimizin örnek firmalarının en başında gelen Silverline, diğer tarafında ise Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer alacaktır” dedi.

Protokolün öğrencilere işyerinde eğitim ve staj imkanı ile birlikte istihdam avantajı sağlayacağı gibi teknik gelişmeleri de takip etme fırsatını da vereceğine değinen Murat Kırlangıç, “Bu protokolle birlikte öğretmenlerimizin de eğitimi ve reel sektörle entegrasyonu sağlanmış olacak. Öğretmenlerimiz sektördeki ve teknolojideki yenilikleri yakından inceleyip, kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Bu protokolün şehrimizde bir başlangıç olmasını diliyorum. Protokolün hayat geçirilmesinde emeği olan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ve eğitim konusunda desteklerini esirgemeyen Silverline ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı