Son Dakika

OKUL SERVİSLERİ DENETLENİYOR

Amasya İli merkezinde taşımalı eğitim kapsamında okullarına servislerle gelen öğrencilerin güvenli şekilde ulaşımlarını sağlamak amacıyla okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafın-dan denetleniyor.
Servis araçlarının belirlenen güzergâhları üzerinde gerçekleştirilen denetim uygulamalarında şuana kadar ilimizde hizmet veren 165 aracın kontrolü, Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL başkanlığında kolluk kuvveleri ve görevli personelden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirildi.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servisleri Araçlarının Yönetmeliği ile Covid- 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi çerçevesinde yapılan denetlemelerde eksiklikleri olduğu tespit edilen araçlara gerekli uyarılar ve cezai işlemler yapıldı.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN; ‘’Öğrencilerimizin güvenle okullarına ulaşımlarının sağlanması için gerekli rehberlik ve denetimler görevli personelimiz, kolluk kuvvetlerimizin eş güdümlü çalışmalarıyla devam ediyor. Merkez ilçede servis hizmeti veren 220 aracımız mevcut olup 2021- 2022 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde farklı güzergâhlarda denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denetlemeler sonucu eksiklikleri tespit ederek gerektiğinde uyarı veya cezai işlem uyguluyoruz.’’ dedi. Denetimde görev alan kolluk kuvvet-lerine ve Müdürlüğümüz personeline teşekkür eden İl Müdürü COŞKUN, öğrencilerimizin trafikte güvenli ve sağlıklı ulaşımlarının kesintisiz sağlanmasına yönelik ger-çekleştirilen denetimlerin belirli periyodlarla devam edeceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.