Son Dakika

“OKUL YOLU, ÖLÜM YOLU OLMASIN!”

İlimiz Akşemseddin İlköğretim Okulu’nda eğitim gören öğrenciler, kazaların meydana geldiği okul önlerinde Trafik Ekiplerinin olmasını talep ediyorlar.
Akbilek Mahallesi Kemal Nehrozoğlu Caddesi mevkisinde bulunan Akşemseddin İlköğretim Okulu öğrencileri ve onları sabah saatlerinde okula bırakmak isteyen aileleri, her gün yüzlerce öğrencinin kullandığı yolun kazalara davetiye çıkardığını belirterek, okul yolunda Trafik Ekiplerinin denetim ve uygulama yapmalarını talep ediyorlar.
Okul yolunun ana caddesi üzerinde olması ve çevre yoluna bağlantı güzer-gahında bulunması nede-niyle araçların sürat yaptığı ve yolun karşı-sına adeta canlarını teh-likeye atarak geçtiklerini belirten ilkokul öğrenci-leri, olası muhtemel bir kazanın gerçekleşme-mesi için bir an önce önlem alınması gerekti-ğini vurguladılar.
Daha önce karşıdan karşıya geçmek isterken kazayla burun buruna geldiklerini belirten Akşemseddin İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin-den, Göktürk Kığılcım, ”Bizler Akşemseddin İlköğretim Okulu öğrencileriyiz. Okulumuz Akbilek Mahallesi’nin karşı caddesi üzerinde bulunmaktadır. Okulumuzun çevre yoluna bağlantı güzergahında bulunması nedeniyle arabalar yokuş yukarı çok hızlı inmekte ve çıkmaktadır. Sabah 08.00 okula giriş saatimizde, öğlen 12.00 evlere yemeğe gittiğimiz saatlerde ve saat 14.00’de eve dönüş saatlerimizde ve her geçen gün can tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktayız. İlimiz Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubeden ricamız, herhangi bir can kaybı yaşanmadan, okullarımızın bitimine kadar buraya acilen önlem alınması olacaktır. Tıpkı İMKB İlköğretim Okulu önünde olduğu gibi okul giriş ve çıkışlarımızda Trafik Ekiplerimizin bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Tek isteğimiz; okul yolu, ölüm yolu olmasın.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.