Gündem

OKUL YOLU TEHLİKE DOLU

Akşemseddin İlköğretim Okulu öğrencileri” İsteğimiz; okul yolu, ölüm yolu olmasın dediler.
İlimiz Akşemseddin İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrenciler, kazaların meydana geldiği okul önlerin-de Trafik Ekiplerinin olmasını talep ediyorlar.
Akbilek Mahallesi Kemal Nehroz-oğlu Caddesi mevkiinde bulunan Akşemseddin İlköğretim Okulu öğren-cileri ve onları sabah saatlerinde okula bırakmak isteyen aileleri, her gün yüz-lerce öğrencinin kullandığı yolun kazalara davetiye çıkardığını belirterek, okul yolunda Trafik Ekiplerinin denetim ve uygulama yapmalarını talep ediyorlar.
Okul yolunun ana caddesi üzerinde olması ve çevre yoluna bağlantı güzer-gahında bulunması nedeniyle araçların sürat yaptığı ve yolun karşısına adeta canlarını tehlikeye atarak geçtiklerini belirten ilkokul öğrencileri, olası muhtemel bir kazanın gerçekleşmemesi için bir an önce önlem alınması gerektiğini vurguladılar.Daha önce karşıdan karşıya geçmek isterken kazayla burun buruna geldik-lerini belirten Akşemseddin İlköğretim Okulu’nda öğrencilerinden, Yusuf Kalkan, ”Bizler Akşemseddin İlköğretim Okulu öğrencileriyiz. Okulumuz Akbilek Mahallesi;nin karşı caddesi üzerinde bulunmaktadır. Okulumuzun çevre yoluna bağlantı güzergahında bulunması nedeniyle arabalar yokuş yukarı çok hızlı inmekte ve çıkmaktadır. Sabah 08.00 okula giriş saatimizde, öğlen 12.00 evlere yemeğe gittiğimiz saatlerde ve saat 14.00’ de eve dönüş saatlerimiz-de ve her geçen gün can tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktayız.
“Herhangi bir facia yaşanmadan önlem alınmalıdır”
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan veliler ise şunları söyledi: “Ana yolu olduğu için arabalar çok hızlı geçiyor. Biz de karşıdan karşıya geçer-ken sıkıntı yaşıyoruz. Bu kadar öğrenci her seferinde karşıdan karşıya geçiyor. Trafik polisi veya bir zabıtanın okul giriş ve çıkış saatlerinde burada görevlendiril-mesini istiyoruz. bizim için çok faydalı olacaktır.
En azından kaza riski azalacak. Karşıdan karşıya daha güvenli geçe-ceğiz. Giriş-çıkış saatlerinde öğrenciler toplu çıktığı için daha fazla sıkıntı yaş-anıyor. Herhangi bir facia yaşanmadan gerekli önlem alınmasını istiyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.