Son Dakika

Okullarda Koronavirüse Karşı Dezenfektan Çalışmaları Başladı

Okullarda Koronavirüse Karşı Dezenfektan Çalışmaları Başladı

Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemizde görülmesinden sonra alınan önlemler kapsamında Suluova’da ki okullarımızda eş zamanlı hijyen çalışmaları başladı.

Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığının her şeyden daha kıymetli ve değerli olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, okullarda sınıflarda, koridorlarda ve ortak yaşam alanlarında titizlikle temizleme ve dezenfekte etme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Öğrencilerden eğitime verilen bu arada zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmelerini, kaliteli vakit geçirmelerini, kitap okumalarını, müzik dinlemelerini isteyen Ahmet Davu, öğrencilere AVM, sinema, tiyatro gibi kalabalık yerlerden mümkün olduğunca uzak durmalarını yönünde uyarılarda bulundu.

16-20 Mart 2020 tarihleri arasında öğretmenlerimizin mesleki gelişim çalışmalarının Eğitim Bilişim Ağı yani EBA üzerinden başladığını belirten Ahmet Davu, 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında ise öğrencilerimize yönelik uzaktan eğitimlerin başlayacağını ifade etti.

Küresel bir sorun olan koronavirüsü hep birlikte alacakları tedbirlerle yeneceklerine yürekten inandığını dile getiren Müdür Ahmet Davu, virüse karşı en güçlü tedbirin bilinçli olmak ve hijyen kurallarına dikkat etmek olduğunun altını çizerek, Belediye Başkanı Fatih Üçok’a kurum ve okulların dezenfekte çalışmalarına verdiği desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı