Son Dakika

Okuryazarlık Seferberliği ikinci yılında

Okuryazarlık Seferberliği ikinci yılında

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde 2018 yılında başlanarak birinci yılında okuma yazma öğrenmek isteyen onbinlerce vatandaşımıza umut olan, ilimizde de 1080 kursiyerimizin okuryazarlık sertifikası aldığı Okuryazarlık Seferberliği ikinci yılında devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uhdesinde 2018 yılında başlatılmış olan Okuryazarlık Seferberliği devam ediyor. Okuryazarlık Seferberliğinde ülkemiz genelinde bugüne kadar 955.709 vatandaşımıza ulaşıldı.

İlimiz genelinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bu güne kadar 5 branşta 337 kurs açılmış olup kurslarımıza 1897 vatandaşımız katıldı. Kurslarımız sonunda 129 erkek, 951 bayan toplam 1080 kursiyerimiz okuryazarlık sertifikası aldı.

Okuryazarlık seferberliğinin ikinci yılında 2. kademe okuma yazma kursu alan vatandaşlarımızın öğrenim hayatlarına devam edebilmeleri için bilgilendirme toplantıları yapılmakta olup açık ortaokul öğretim sistemi hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

OKUMA YAZMA BİLMEYEN VATANDAŞLARIMIZ;

KİMLİK BELGELERİ İLE BİRLİKTE,

TÜM OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE,

HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE

VE MUHTARLARA BAŞVURU YAPABİLİRLER.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı