GÜNCEL HABER

ÖLGÜN; 23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun

ÖLGÜN; 23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun

Amasya Eğitim Sen Şube Yürütme Kurulu Şube Başkanı Mustafa ÖLGÜN 23 Nisan Ulu-sal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mustafa Ölgün; Mustafa Kemal Atatürk, Emperyalizme karşı yokluk içinde yürütülen zorlu savaşı başlatırken halkın iradesiyle hareket edeceğini bildirmiş ve nitekim Savaşın ortasında Büyük Millet Meclisini açarak Halk iradesinden vazgeçmeyeceğini de gös-termiştir. O nedenle Kurtuluş Savaşı, bir halk hareketi olmuş ve halk hareketi olduğu için başarıya ulaşmıştır.
Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan, Ulusal Egemenlik günü olarak Atatürk tarafından çocuklara ithaf edilmiştir. Dünya çocuklarının barış içerisinde, kar-deşlik içerisinde kaynaştığı bir festivali haline gelmiştir.
Bizler eğitim emekçileri olarak, çocuklarımıza Atatürk İlke ve devrimlerini öğre-teceğiz, bilimi öğreteceğiz, hayatın her alanında karşılarına çıkan zorlukları bilimsel veriler ışığında çözmeyi öğreteceğiz, barışı öğreteceğiz, haklarının neler olduğunu ve baş-kalarının haklarına saygılı olmayı öğreteceğiz.
Çocuklarımızın çevreye saygılı, demokrasiyi özümsemiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağız.
Sevgili çocuklar! Sizlere daha güzel bir dünya bırakamadık, özellikle bir yıldır şim-diye kadar hiç deneyimlenmemiş bir süreci birlikte yaşıyoruz, evlerinizde uzaktan eğitim penceresinden yaşama katılmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte siz çocuklarımızın yaşa-makta olduğu sorunların farkındayız. Sevgili çocuklar bizler, sizleri çok önemsiyoruz, gele-ceğimizin sizin ellerinizde şekilleneceğinin farkındayız ve sizlerle dünyanın daha güzel olacağına inanıyoruz. Sizlere olan inancımız nedeniyle de sizlere onurlu bir gelecek bırak-manın mücadelesini yürütüyoruz.
Geleceğe daha umutla bakmanız adına 23 Nisan Günü Sokağa çıkma yasaklarını olma-sına rağmen, camlarınızı süsleyip, dünyayı daha yaşanır hale getirmek için belirlediğiniz bir temayı işleyin. Sevgili Büyükler, sosyal medyada çocukların sesi olunuz.
Sevgili Çocuklar! Gelecek sizlersiniz ve bizler aydınlık yarınları oluşturacak olan siz-lere çok güveniyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı