Son Dakika

ÖMER COŞKUN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutladı

ÖMER COŞKUN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutladı

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coş-kun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı yayınladı.
Coşkun;Çocuklarımız geleceğimizin te-minatı, umudumuz, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir dedi.
Coşkun mesajında şunları kaydetti: “Geleceğimizin teminatı, umudumuz, aydın-lık yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklar,
TBMM’nin açılışının 101 inci yıl-dö-nümünde sizlerle bu bayram coşkusunu paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.
Bizlere özgür bir vatan bırakan ilk meclis başkanı, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mus-tafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehit-lerimizi, gazilerimizi, ülkemizin ilerlemesi ve gelişmesi adına taş üstüne taş koyan, terini, emeğini akıtan, hayatını kaybetmiş ülke sev-dalılarına saygılarımı sunuyor, onları rah-metle anıyorum.
Onlar bize güçlü bir meclis, onurlu bir ül-ke, gurur duyduğumuz bir cumhuriyet ve her zaman bu topraklar üzerinde dalgalanmaya devam eden edecek ay yıldızlı al beyaz şanlı bir bayrak bıraktılar.
O Kahramanların bağımsızlık inancı, zoru başarma azmi ve yeteneği, milletlerine ve ülkelerine olan bağlılıkları bizim rehberimiz olacaktır.
19 Mayıs 1919’da Samsunda başlayan, Amasya, Erzurum ve Sivas ta devam eden ve nihayet 23 Nisan 1920′ de Ankara’da, TB-MM’nin açılmasıyla nihayete ulaşan bağım-sızlık mücadelemizin hepimiz için anlamı ve değeri takdir edersiniz ki büyüktür..
Çünkü, her şeyin bittiğinin sanıldığı, umutların tükenmekte olduğu bir anda TBMM’nin açılışıyla senaryo değişmiş, orta-ya çıkan kahramanlar milli iradenin rehber-liğinde tarihin seyrini değiştirdiler.
Esarete karşı, milli direnişin tarihi baş-langıcı olan bu tarih 23 Nisan 1920 bizim için önemlidir.
23 Nisan da açılan ve inanılmaz bir feda-karlık ve özveriyle çalışan ilk meclis, Çanak-kale’ yi geçilmez yapan, Sarıkamışta’ ta kar-dan mezarlarda yatan, yemende kızgın çöl kumlarına düşen vatan evlatlarıyla aynı ba-ğımsızlık ruhunu taşıyan kahramanların buluşma adresi olmuştur.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Sevgili öğrenciler Meclisin açıldığı bugün aynı zamanda çocuk bayramı olarak ta kut-lanmaktadır.
Meclisin açıldığı günü çocuklara armağan eden ecdadımız. Sizlere duyduğu güven ve sevgiyi en güzel biçimde ortaya koymuştur.
Çocuklarına bayram armağan eden tek ül-ke olan Türkiye her yıl çocuklarına ve dünya çocuklarına kollarına açarak barışın, sev-ginin, paylaşmanın, kuçaklaşmanın, en gü-zel örneklerini göstermektedir.
Sevgili yavrularımız Sizler umutlarımız, sizler aydınlık yarınlarımızsınız.
Tüm çabamız, gayretimiz, amacımız siz-leri daha mutlu edebilmek, sizlere vatandaşı olduğunuz için gurur duyabileceğiniz bir Türkiye bırakmaktır.
Bu anlamlı günde dilerdik ki yüz yüze coş-ku ile okullarımızda kutlamalarımızı yapalım. Fakat dünya geneli mevcut olan salgından dolayı bugün sizlerle sosyal medya üze-rinden bir araya gelmekteyiz. Bayram sevin-cimizin coşkumuzun önüne hiçbir engelin geçmesine izin vermeyeceğiz ve Bayra-mımızı coşku içinde kutlayacağız.
Bu kapsamda Amasya İl Milli Eğitim Mü-dürlüğü olarak sizler için farklı etkinlikler dü-zenledik,
Video Senden, Kitap Bizden kampanyası. Gökyüzünde rengârenk balonların uçtuğu bir bayram hayal ettik, ama doğayı korumak adına bu etkinliğimizi sanal olarak ger-çekleştirdik. Youtube kanalı üzerinden 23 Nisan Konseri, Sevgili Çocuklar, Koşullar ne olursa olsun Gelecekle ilgili umutlarınızı her zaman canlı tutalım.Yüreklerinizdeki sevgi, insanlık ve ülkemiz için gereken huzur or-tamının en önemli anahtarıdır.
Ülkemizi sevin, Bayrağımızı sevin, ailenizi sevin, arkadaşlarınızı sevin, öğretmen-lerinizi sevin, insanları sevin, canlıları sevin, doğayı sevin. Şunu unutmayın ki, sevginin ve güler yüzün açamayacağı kapı yoktur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bay-ramınızı kutluyor, hepinizi sevgiyle ku-caklıyor, saygılarımı sunuyorum.” Diye ko-nuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı