Son Dakika

Önceliğimiz iş güvenliği ve can güvenliğidir”

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil OFLU:Kaliteli Üretim Yapmak ve Orman Köylerinde İstihdam Oluş-turmak İstiyoruz.”dedi
Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Bafra Orman İşletme Müdürlüğü çalışma sahalarında yürü-tülen Ormancılık faaliyet-lerinden üretim işlerinde çalıştırılmak üzere istihdam oluşturmaya devam ediyor.
Bafra Orman İşletme Müdürlüğü ve (ORMUH) Orman Mühendisleri Odası işbirliğiyle Çamgölü Orman İşletme Şefliği 3 nolu bölmede, 14 adayın katılı-mıyla mesleki yeterlilik belgesi hak kazanma sınavları gerçekleştirildi.
Sınavlar; Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Bafra İşletme Müdürü Ercüment Sarıca, Müdür Yardımcısı Hediye Yaroğlu, sınav yetkilileri ,Çamgölü Şefi Gökçe Kazaz,Kdm Şefi Ufuk Yolaydın gözetim ve kontrolünde gerçekleştirildi.
Sınav öncesi bir konuşma yapan Bölge Müdürü Halil Oflu yapmış olduğu konuşmada;
Ormanlarda yapılan üretim işçiliği; iş kazası riski yüksek meslek gruplar arasında yer alıyor. Bu nedenle şekip arkadaş-larımız arasında sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturmaya çalışıyoruz.
Önceliğimiz iş güvenliği ve can güvenliğidir.
İş sahalarımızda önceliğimiz, iş sağlığı ve güvenliği için gerekli tedbirlerin alınması, uyarıcı levhaların artırılması ve özellikle üretim işinde çalışan işçilerin reflektörlü yelek, baret,gözlük, iş pan-tolonu, eldiven vb. kişisel koruyucu malzemelerini giyerek yaralanmalara ve can kayıplarına karşı ken-dilerini güvence altına almalıdır.
Kaliteli Üretim Yapmak ve Orman Köylerinde İstih-dam Oluşturmak İstiyoruz
Amacımız; Kaliteli üretim için nitelikli işgücü oluş-turarak katma değer üret-mek ve Orman köylerinde ikamet eden vatandaş-larımızı ormancılık faaliyet-lerinde işlendirerek bölge-de sosyal refah oluşturmak-tır dedi.
Sınavını tamamlayan adaylar; Hem eğitim almış olmaktan hem de kendilerine önem verilmesinden ve ağaç kesme ve boylama operatörü olarak bir sosyal statü kazanmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı