Son Dakika

Orman Varlığımızı Çoğaltıyor Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaya Önem Veriyoruz

Orman Varlığımızı Çoğaltıyor Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaya Önem Veriyoruz

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu Orman Varlığımızı Çoğaltıyor Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaya Önem Veriyoruz.
2020 yılı hedefleri doğrultusunda yürütülen ormancılık faaliyetlerinin yıl sonu incelemelerine 2021 yılı iş programları doğrultusunda başlatılan çalışmaların denetimlerine Amasya Bölgesinde Taşova Orman İşletme Müdürlüğüyle devam edildi.
Bölge Müdürü Halil Oflu, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik beraberliğinde Taşova’ya gelişlerinde İşletme Müdürü Levent Morkan, Müdür Yardımcısı Rıza Çağlar ve teknik ekip tarafından karşılandı.
Bölgede yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında bilgiler alan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, denetim ve incelemelerde bulunmak için Boraboy Şefliği faaliyet bölgesine hareket etti. Bölge ekonomisine ve Orman köylümüze yeni gelir kapısı oluşturmak için projeler geliştiriyoruz.
Taşova İşletme Müdürlüğü tarafından 2020 yılında bölgenin yamaçlarında ve tarla kenarlarında doğal olarak yetişen ve köylüler tarafından sadece yakacak olarak kullanılan yabani menengiç ağaçlarına yapılan Antep fıstığı göz aşısı çalışmalarının süreç içindeki gelişimleriyle ilgili incelemeler yapıldı.
Orman varlığını çoğaltmak ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için çalışmalara aralıksız devam ediliyor. Boraboy Şefi Gökhan gök tarafından karşılanan ve bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
2021 yılı bakım programına alınan ve çalışmalara başlanılan 18 ve 19 nolu kayın bölmesinde yürütülen bakım çalışmaları inceleyerek 2020 yılı programında olan 20 nolu kayın tensil bölmesinde tamamlanan çalışmaları denetledi.
Yapılan denetim ve incelemelerin sonunda Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
Bölge Müdürlüğümüz teknik ekipleri, çalışma sahası içerisinde yabani meyve türlerini tespit ediyor, bu türleri çoğaltmak ve bu türlerden en yüksek değerde verim almak için çalışıyor ; Bozuk orman sahalarında ise gelir getirici türlerde ormanlar oluşturmak için projeler geliştirerek orman köylümüze ve bölgeye yeni gelir kapısı oluşturmaya devam ediyoruz.
Ormanlarımızı çoğal-tıyor,Gelir Getirici tür Ağaçlandırmaya Önem Veriyoruz.
Orman varlığımızı koruyor, gerekli bakım çalışmalarını yaparak ormanlarımızın sağlıklı olarak gelişimlerinin deva-mını sağlıyor, yeni orman alanları oluşturarak böl-gemizi yeşillendirmeye çalışıyoruz.
Ormanlar milli serveti-mizdir. Ekiplerimiz tarafın-dan yapılan tüm çalışmalar sosyal ormancılık anlayışı içerisinde orman varlığımızı çoğaltmak içindir. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı