Son Dakika

Orman Yolu Yapım ve Yenileme ÇalışmalarınınDenetimleri Yapıldı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat bölgesini kapsayan sorumluluk bölgesinde 13 Orman işletme 1 fidanlık müdürlüğü ve bağlı birimleri ile yürüttüğü ormancılık hizmetlerinin zamanında yapıla-bilmesi ve ormanların çok yönlü fonksiyonel faydalarının hizmete sunulması için orman yol ağı planlarına büyük önem veriyor ve iş programları doğrultusunda çalış-malarını sürdürüyor.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilerek bölgemize gelen İç denetçiler, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Şenlikoğlu ve Makine İkmal Şube Müdürü Murat Çalışgan birlikteliğinde bölgemizde yürütülen yol faaliyet-lerinin denetimlerini gerçekleştirdiler.
Orman Yol Ağı Plan Yenilenmesi Neden Yapılmalıdır
Bir orman topluluğunun verimli olarak işletilmesi için ekim, dikim, bakım, kesim, hastalık ve zararlılarla mücadele, yangınlardan korunma veya yangınları söndür-me gibi çeşitli ormancılık hizmetlerinin zamanında, yön-tem ve tekniğine uygun olarak yapılması gerekmektedir.
Ormanların çok yönlü fonksiyonel faydalarının hizmete sunulması; yapılacak dere yolları, yamaç yolları ve bağlantı yolları gibi birbirine bağlı birçok ana ve tali yolların genel projelerinden oluşan orman yol ağı planlarının düzenlenmesi ile mümkündür.
Yol ağı planları Ormancılık faaliyetinin yapılması için meydana gelebilecek aksaklıkları önler, gerekli önlemleri zamanında aldırır, Orman yangınlarının yayılmasını önler, erken müdahale gibi ekibi başarıya odaklandırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.