Gündem

Ormancılık Çalışmalarımızı Anlatarak Farkındalık Oluşturacağız”

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, “Ormancılık Çalışmalarımızı Anlatarak Farkındalık Oluşturacağız.”dedi
Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerince 2022 iş programı doğrul-tusunda başlatılan orman-cılık faaliyetleri değerlen-dirme toplantısı gerçek-leştirildi.
Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal tesis-lerinde Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdür Yardımcıları, Rıdvan Kalelioğlu, Hüseyin Kalaycı, Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri tarafından katılım sağlandı.
Toplantıda; Şube Müdürleri tarafından birimleriyle ilgili konularda işletme müdürlüklerince sorumluluk bölgelerinde başlatılan çalışmalarının mart ayı başı itibariyle son durumları sunu eşliğinde irdelenerek izlenmesi gereken yol haritası değer-lendirildi.
Toplantının sonunda konuşan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
‘’2022 yılı iş programımız doğrultusunda ormancılık faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için yılın ilk günün-den itibaren ilgili tüm birimlerimizle araziye çıktık ve çalışmalarımıza başladık.
Şubat ayının ilk haftasında başlayan ve tüm ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarımız kısa bir süreliğine yavaşlamış olsa da ekip arkadaşlarımız yol haritamız doğrultusunda sahada ve çalışmalarını özveriyle sürdürmektedir.
Sorumluluk bölgelerimizde yürüttüğümüz ormancılık faaliyetlerimizdeki amacımız; Orman varlığımızı çoğaltmak, geliştirmek ve sağlıklı olarak sürdürebilirliğini sağlayarak gelecek nesillere yemyeşil bir memleket kazandırmak içindir.
Son yıllarda vatandaşlarımız tarafından doğaya, çevreye ve ormanlara karşı oluşan duyarlılık nedeniyle bölgemizde yürütülen orman bakım çalışmalarımız kesim yapıldığı yönünde yanlış algılanmakta ve yetersiz bilgi nedeniyle olumsuz değerlendirilmektedir.
Bu ve benzer konularla ilgili T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi bilişim ve iletişim teknolojileri (CİMER) kullanılarak vatandaşlarımız tarafından sıklıkla oluşturulan şikayet ve taleplerle karşılaşmak-tayız.
Çalışma yürüttüğümüz bölgelerde vatandaşları-mızla iletişim ve etkileşim içerisinde olalım. Kurum kimliğimiz ve ormancılık çalışmalarımızla ilgili yanlış bilgi oluşmasına mahal vermeyelim.
Kimsenin bir şey bilme-diği yerde bir insan her şeyi bilebilir
Yani, yapılan işin ne olduğu ve niçin yapıldığıyla ilgili kimsenin bilgisi olmadığı bir yerde bir kimse tarafından o konuyla ilgili söylenen yanıltıcı veya yanlış bir bilgi, doğru olarak kabül edilip kartopu etkisine dönüşebilir.
Ormancılık faaliyetleri-mizi sosyal ormancılık anlayışı içerisinde orman halk ilişkisini gözeterek sürdürmek, çalışmaları-mızın toplumumuzun çoğunluğu tarafından anlaşılmasını desteklenmesini ve korunmasını sağlayacaktır.’’ Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı