Son Dakika

Ortaokul öğrencileri oyuncaklarını ana sınıfı öğrencilerine hediye etti.

Ortaokul öğrencileri oyuncaklarını ana sınıfı öğrencilerine hediye etti.

Suluova Atatürk Ortaokulu Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında hazırlamış olduğu “Sen de Oyna” Projesi kapsamında tedarik ettikleri oyuncaklarını, Eraslan Şehit Fatih Mehmet Keleş İlkokulunun ana sınıfı öğrencilerine hediye ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Proje süresince öğretmen, öğrenci ve velilerin evlerinde kullanılmayan oyuncakları okula getirerek kutularda topladıklarını belirten Okul Müdürü Cengiz Kaşka, okul öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilerde birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştirebilmek amacıyla hazırladıkları oyuncakları Ana Sınıfı öğrencilerine hediye ederek; hem minik öğrencileri hem de ailelerini sevindirdiklerini ifade etti.

Okula ulaştıklarında meraklı ve sevgi dolu gözlerle kendilerini karşılayan minik öğrencilere oyuncaklarını veren Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, bir süre onlarla sohbet ettiler, oyun oynadılar ve tiyatro gösterisi sergileyerek eğlenceli vakit geçirmelerini sağladılar.

“Sen de Oyna” sosyal sorumluluk projesinin öğrencilerde toplumsal yardımlaşma ve sorumluluk bilincini artırmayı amaçladığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, ayrıca bu tür uygulamaların çocukların birbirleriyle kaynaşmalarına olumlu etkide bulunduğuna da vurgu yaptı.

Çocukları sevindirmenin en güzel yollarından birinin oyuncak olduğuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, bu anlamlı çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; emeklerinden dolayı Atatürk Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürleri iletti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.