Son Dakika

OSB Üst Kurul Toplantısı Yapıldı

Organize Sanayi Böl-geleri Üst Kurul Toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı.
Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TKDK İl Koordinatörlüğü, KOSGEB Müdürlüğü, Va-lilik AB Proje Ofisi, OKA ve ilimizde faaliyet gösteren organize sanayi bölgeleri-nin yöneticileri yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı organize sanayi bölgelerinin İlimiz ve Ülkemiz için taşıdığı öneme vurgu yaparak şunları söyledi: “İlimizdeki OSB’lerin verimli bir şekilde çalışması için mevcut durumun analizini yapmak ve yeni çalışma-lara yön vermek üzere bu toplantımızı gerçek-leştiriyoruz.
Eylül ayı başında Amasya ve Suluova OSB nin genişleme çalışmaları kapsamında Yer Seçimi Komisyon Toplantılarını gerçekleştirdik. Her iki OSB’mizde de genişleme süreci belirlenen takvim çerçevesinde devam etmek-tedir. Kuruluş süreci tamam-lanan Taşova OSB’yi faal hale getirmek ve en kısa sürede yatırım-cıların hizmetine sunmak için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Bu kapsamda OSB alanında zemin etütlerine başlanmıştır. OSB imar planı ve kamulaştırma çalışmaları da devam etmektedir.
Suluova Besi OSB de ise genişleme çalışmaları tamamlanmış olup, yeni alanın lansmanını yakın zamanda yapmayı planlıyoruz.
OSB’lerimizdeki genişleme çalışmaları tamamlan-dıkça buralarda hem işletme, hem de istihdam sayısı artacaktır.
Bunların yanı sıra OKA’nın Katma Değerli Üretim Altyapısını Destekleme Programı çerçevesinde temin ettiğimiz hibe destekleri, OSB altyapılarının güçlen-dirilmesi için kullanılmaya başlanmıştır.
Ayrıca çevrenin korunmasına verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak Amasya, Suluova ve Merzifon OSB’de Atık Su Arıtma Tesisleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler neticesinde 2021-2022 yatırım programına dahil edilmiştir.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, Taşova OSB’nin faal hale gelmesi için yapılan çalışmalar ve diğer OSB’lerin genişleme çalışmaları başta olmak üzere, diğer faaliyetleri ile TKDK ve KOSGEB’in tarım ve sanayi sektörüne yönelik desteklemeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı