Son Dakika

OSB’ler ekonomiye önemli ölçüde katkı sağlayacak

OSB’ler ekonomiye önemli ölçüde katkı sağlayacak

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, İlimizdeki OSB’lerin verimli bir şekilde çalışması Amasya ekonomisi ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır dedi.
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ile Amasya’da faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinin müdürleri yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı organize sanayi bölgelerinin ilimiz ve ülkemiz için taşıdığı öneme vurgu yaparak şunları söyledi: “İlimizdeki OSB’lerin verimli bir şekilde çalışması Amasya ekonomisi ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda OSB’lerimizin faaliyetlerini gözden geçirerek, ihtiyaç ve sorunlarını tespit etmemiz önem arz etmektedir.
Kuruluş süreci tamam-lanan Taşova OSB’yi faal hale getirmek ve en kısa sürede yatırımcıların hiz-metine sunmak için çalış-malarımıza süratle devam ediyoruz.
Bu kapsamda OSB ara-zisi içerisinde bulunan kamulaştırmaya tabi alan için Bakanlığımızdan ge-rekli ödenek talep edilmiş olup, söz konusu ödenek kısa süre içerisinde ilimize tahsis edilecektir.
Amasya, Suluova ve Merzifon OSB ile Suluova Besi OSB’de genişleme çalışmaları da aynı şekilde devam etmektedir.
Buna paralel olarak genişleme alanlarında imar planı değişiklikleri için de gerekli hazırlıklar sürmektedir. OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarınıtamamlayarak sanayi potansiyelimizi en üst seviyede kullanmayı hedefliyoruz. Ayrıca çevrenin korun-masına verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak Amasya, Suluova ve Merzifon OSB’de Atık Su Arıtma Tesisleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler neticesinde yatırım programına dahil edilmiştir.” Diye konuştu.
Vali Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, Taşova OSB’nin faal hale gelmesi için izlenecek resmi prosedür, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından ‘Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Des-tek Programı’ kapsamında onaylanan altyapı projeleri ve OSB’lerin genişleme çalışmalarında gelinen son durum ele alındı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.