GündemSon Dakika

ÖSYM KRİPTO UNSURLARDAN ARINDIRILMALIDIR

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, ÖSYM Kripto Unsurlardan Arındırılmalıdır.”dedi
Başkan Terzi yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi KPSS lisans sınavının iptal edilmesi ve 6 Ağustos ve 14 Ağustos’ta yapılacak olan KPSS oturumlarının da ertelenmesinin isabetli bir karar olduğunu bildirdi.
ÖSYM Başkanının günah keçisi ilan edilerek yaşanan sorunların çözülemeyeceğini kaydeden Şube Başkanı, “2010’daki KPSS hırsız-lığının ifşa edilmesinden beridir, ÖSYM sınavlarında yaşanan skandallar silsilesi göstermektedir ki, bu kurum içerisinde köklü ve etkin bir kripto yapılanma hala mevcuttur.” dedi.
İhanet şebekesinin her fırsatta süreci sabote etmesinden dolayı vatandaşların kurumlara ve devlete olan güveninin tahrip olacağına dikkat çeken Terzi, bir an önce ÖSYM’nin kripto yapılardan arın-dırılması gerektiğini kaydetti.
Şube Başkanı Kamil Terzi açıklamasında şunları söyledi:
“Yaşanan gelişmeler üzerine KPSS Lisans sınavının iptali ve 6 Ağustos ve 14 Ağustos’taki KPSS oturumlarının da ertelenmesi isabetli olmuştur.
Ancak şu hususa özellikle dikkat edilmesi gereklidir: Sadece ÖSYM Başkanını günah keçisi ilan ederek yaşanan sorun çözülemez! 2010’daki KPSS hırsızlığının ifşa edilmesinden beridir, ÖSYM sınavlarında yaşanan skandallar silsilesi göstermektedir ki, bu kurum içerisinde köklü ve etkin bir kripto yapılanma hala mevcuttur. Ve bu ihanet şebekesi her fırsatta süreci sabote etmekte, vatandaşımızın kurumlara ve devlete olan güvenini tahrip etmektedir. ösym bu kripto unsurlardan arın-dırılmadıkçA bundan sonra da benzer sıkıntıların yaşanabileceği muh-temeldir.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı