Son Dakika

ÖZEL OKULLAR, 15 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN YÜZ YÜZE TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLAYABİLECEK

ÖZEL OKULLAR, 15 AĞUSTOS'TAN İTİBAREN YÜZ YÜZE TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLAYABİLECEK

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Özel Okullar, 15 Ağustos’tan itibaren yüz yüze telafi eğitimlerine başlayabilecek dedi.
Özel okulların açılış tarihleri konusunda Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu açıklamalarda bulundu.
Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda 16 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında eğitime ara verilen özel okullarda, eğitimlere uzaktan eğitim yoluyla devam edilmiştir.
Özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 2019-2020 ders yılı bitim tarihine kadar uzaktan eğitime devam edilecektir. Özel okullar vermiş oldukları uzaktan eğitimden öğrencilerinin ne kadar faydalandıklarının ölçümünü yaparak konu tekrarı veya yüz yüze eğitim alınmasına ihtiyaç duyulan alanlarda telafi eğitimi yapabilecektir.
Yüz yüze telafi eğitimi yapmak isteyen özel okullarda eğitimler 15 Ağustos 2020 tarihinden sonra başlayacak olup Ağustos ve Eylül aylarında toplam süresi en az üç hafta olacak şekilde düzenlenecektir. Telafi eğitimi yapacak özel okullar, eğitimin zamanı ve süresini millî eğitim müdürlüklerine bildirecek ve eğitime başlamadan ve eğitim süresince okullarında Bakanlığımız tarafından kendilerine bildirilen tedbirleri alacak ve bu kapsamdaki tüm hükümleri yerine getirecektir. İlimizdeki telafi eğitimi yapacak olan özel okulların belirtilen tıbbi maske kullanımı,
hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlere ve yukarıda belirtilen süre ve tarihlere titizlikle uymaları konusunda gerekli bilgilendirmeler Müdürlüğümüzce yapılmakta olup uymayanlar hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.
Özel Kurslar 1 Haziran’da faaliyete başlayabilecekÖzel öğretim kurslarının açılış tarihleri konusunda da değerlendirmeler yapan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyette bulunan özel öğretim kurslarında eğitimlere 16 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında ara verilmiş ve faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edebilecekleri belirtilmişti.
Normalleşme süreci planlandığı şekliyle devam ettiğinden kontrollü sosyal hayat kuralları, il pandemi kurulunun görüşleri de dikkate alınarak kurum binalarında, eğitimde kullanılan araç gereçlerde ve engelli bireylerin merkeze ulaşımlarında kullanılan servis araçlarında koronavirüs (Covid-19) salgınından korunmak için gerekli olan maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlerle birlikte Bakanlığımız tarafından öngörülen diğer kurallara uyulması şartıyla özel öğretim kurslarının kurucuları ve öğrenci velilerinin istemesi halinde, kurslar eğitimlere 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlayabilecektir.
İlimizdeki özel öğretim kurslarının binalarında, eğitimde kullanılan araç gereçlerde ve
öğrencilerin merkeze ulaşımlarını sağlayan servis araçlarında maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlerle birlikte uyulması istenilen kurallara titizlikle riayet etmeleri konusunda ilgili birimlerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, oturuyor ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.