Gündem

Pancar Paraları Hesaplara Yatırıldı

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özarslan 202 Milyon tutarında Pancar bedel ödemelerinin tamamlandığını duyurdu.
Özarslan açıklamasında, Teslim alınan pancarın bedeli yaklaşık 202 milyon TL olarak tahakkuk etmiş, bugüne kadar 15,5 milyon TL ayni, 145 milyon TL nakdi olmak üzere toplamda pancar ekicileri çiftçileri-mize 160,5 milyon TL avans ödemesi yapıldığını söyledi.
Birlikte Kazanıp Birlikte Paylaşmaya Davet Ediyoruz
Şirketimiz 2021/2022 Kampanya döneminde iç ve dış saha olmak üzere 3 bin 956 çiftçimizle Pancar alım sözleşmesi imzalamış olup geçirdiğimiz dönemde yakla-şık çiftçilerimizden 402 bin ton bedeli ödenecek pancar teslim almıştır diyen Özarslan ,”Pancar bedellerine mahsuben yapı-lan avans ödeme oranı çiftçilerimize söz verdiğimiz üzere yaklaşık pancar bedelinin yüzde 80 olarak gerçekleşmiştir.
Pancar bedellerinden kalan 41,5 milyon TL’nin dağıtımı 16 Şubat 2022 tarihinde, aynı anda tüm iç ve dış saha ekicilerimize yapılacaktır. Geçirdiğimiz dönem özelinde olmak üzere bugüne kadar Şirketimizi Pancar ekimi konusunda destekleyen tüm çiftçileri-mize şükranlarımızı sunuyoruz.
Ülkemizin içerisinden geçtiği şu zamanda üretmenin, üretim yapanı desteklemenin önemini bir kez belirmek gerekiyor diye düşünüyoruz. Her kesimden insanımız için işin zor, yolun meşakkatli olduğunun bizlerde yakinen şahidiyiz. Ancak geçmişten aldığımız babalarımızın mirası çocuklarımızın geleceği için yol ne kadar uzun olursa olsun daha fazla çalışmak, daha fazla üretmekten başka seçenekte göre-miyoruz.
Değerli pancar ekicisi çiftçilerimiz 7- 7,5 Milyon litreyi bulacak alkol üreti-mimiz devam etmektedir. 2022/2023 yılı pancar ekim dönemi için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Ziraat teşkilatımız çalınmadık kapı bırakmaz-ken bizlerde pancar ekimi konusunda bilgilendirme ve istişare toplantıları aracı-lığıyla her fırsatta sizlerle buluşmaya gayret gösteriyoruz.
Sorunlarınızı dinliyor, Şirket ve Kooperatif imkânları doğrultusunda, ekonomik parametreleri de dikkate alarak çözüm odaklı yaklaşım sergilemeye özen gösteriyoruz., şu an açıkladığımız fiyat (850,00 + 50,00 =900 TL) pancar alım avans fiyatıdır. Kesin pancar alım fiyatımızı hasat dönemine kadar pan-car üretimi girdi maliyet-lerindeki artışları da dikkate alınarak yeniden güncelleyeceğiz.
Bizlerin bu hassasiyetine karşın sizleri de pancar ekimi konusunda daha du-yarlı olmaya, birlikte kaza-nıp birlikte paylaşmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı