Gündem

PERDELERİNİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN AÇTILAR

VİDEOLU HABER

 

Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) hazırlamış oldukları “Ormanlar Hepimi-zin” isimli oyunlarını bu kez üniversite öğrencilerine burs vermek amacıyla 9 Ekim 2022 Pazar günü Amasya’da sahne-lediler.
Temmuz ayında çalışma-larına başlanan oyun ülkemizde son zamanlarda çıkan orman yangınlarına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve insan-larımızda orman koruma bilinci oluşturabilmek adına Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) üyeleri tarafından hazırlanmıştı.
“ORMANLAR HEPİMİZİN” isimli çocuk oyunu bugüne kadar
19 Ağustos 2022 tarihinde Suluova ilçesi Saluca köyünde, 20 Ağustos 2022 de Taşova ilçesi Tekke köyü, 20 Ağustos 2022 de Taşova ilçesi Çaydibi köyünde, 18 Eylül 2022 de Samsun’da 07 Ekim 2022 de Taşova’da, 09 Ekim 2022 de Amasya’da sahnelendi.
Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) üyeleri tarafından sahnelenen oyunun yönetmenliğini İris Sanat tiyat-rosu genel sanat yönetmeni Rtn. Atilla Özgen, yönetmen yardım-cılığını Fariba Mohammadzade ve Reji Asistanlığını Rtn. Hatice Mania yaptı.
Oyuncu kadrosunda, Rtn. Emrah Şeker, Rtn. Yüksel Eren, Rtn. Bülent Arabacıoğlu, Rtn. Berna Şeker, Rtn. Canan Alıcıoğlu, Rtn. M. Suat Güvenç, Rtn. Eren Yeldan yer aldı.
Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) dönem başkanı Rtn. Bülent Arabacıoğlu yaptığı açıklama-da; “Son dönemde ülkemizde çıkan orman yangınlarına dikkat çekmek ve farkındalık yarat-mak, orman koruma bilincini çocuklarımıza aşılamak adına hazırlamış olduğumuz oyumuzu bugüne kadar 6 kez oynadık. Son oyunumuzu üniversite öğrencilerimize burs sağlamak amacıyla ilk defa ücret karşılığı sahneledik. Elde edilen gelirin tamamıyla 5 üniversite öğrencimize 9 aylık burs olanağı sağlamanın mutlulu-ğunu yaşamaktayız. Böylesine anlamlı bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan sevgili seyircilerimize ve çalışmalar boyunca büyük bir özveri ile amatör bir ruhla profesyonel bir iş çıkartma gayreti içersinde olan yönetmeniz Rtn. Atilla ÖZGEN başta olmak üzere, bu projenin içerisinde yer alan tüm üyele-rimize, İris Sanat Tiyatrosuna ve bu projeye destek vererek katkıda bulunan tüm Rotary ailemize, hassasiyet göstererek çalışmalarımıza katkıda bulunan tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşek-kürlerimizi sunarım. “dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.