Son Dakika

Personellere farkındalık eğitimleri verildi

Ömer Coşkun ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçivan'ın katılımlarıyla farkındalık eğitimleri verildi

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren per-sonellere gruplar halinde sıfır atık projesi ile ilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bah-çivan’ın katılımlarıyla far-kındalık eğitimleri İl Mü-dürlüğü toplantı sa-lonunda verildi.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren personellere gruplar ha-linde sıfır atık projesi ile ilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçivan’ın katılımlarıyla farkındalık eğitimleri İl Müdürlüğü toplantı salo-nunda verildi.
Eğitimde konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, “İsrafın önlenmesi, do-ğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi, atığın oluş-ması durumunda ise kaynağında ayrılarak geri dönüşüme kazandırılması noktasında mev-cut sistemi daha düzenli, sistemli ve uygulanabilir bir temele oturtmak amacıyla sıfır atık prensibiyle yola çıkılmıştır. İlimizde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde bu proje yürütülmekte olup, her okulumuza sıfır atık kutuları gönderilmiştir. Öğren-cilerimiz ve velilerimiz bu proje ile ilgili bilgilendirilmiş olup, sadece okuldaki malzemeler değil, evlerindeki geri dönüştürülebilir malzemeleri de ayırıp bu kutulara atarak Sıfır Atık Projesi kampanyasına destek vermektedirler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı