Son Dakika

Polis, Zabıta 65 Yaş Denetimi Yapıyor.

Polis, Zabıta 65 Yaş Denetimi Yapıyor.

Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokak ve meydanların yanı sıra Semt Pazar Yerinde 65 yaş ve üstü için tedbir ve de güvenlik amaçlı denetimler yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların dışarı çıkmalarının yasaklanmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik denetimler yapıldı. Kimlik kontrolünde tespit edilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar ise uyarılarak evlerine gönderildi.

-“65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARI UYARARAK EVLERİNE GÖTÜRÜYORUZ”
Polis ve Zabıta ekipleri sürekli olarak denetim yaptıklarını, halkın sağlığı, güvenliği için 65 yaş ve üstü vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyararak kedilerini gerekirse evlerine götürdüklerini belirtti.

Dışarı çıkmaları yasaklanan vatandaşlara, çıkmamaları ısrarla tembih edilirken, gerektiği zaman zaruri ihtiyaçlarının temini için 112 hattını arayarak VEFA Sosyal destek Grubu komisyonundan taleplerini bildirmeleri, sipariş verdikleri komisyon üyelerinin de en kısa sürede kendilerine ulaştıracakları anlatıldı.

Yaşlılara Koronavirüs sağlını ve tehlikesi hakkında bilgiler de veren Polis ve Zabıta ekipleri, dışarı çıkmamaları ve bu konuda duyarlı davranarak gençlere ve topluma örnek olmalarını istedi.

Suluova genelinde Polis ve Zabıta ekipleri ile Belediye gerek sözlü ve gerekse de anonslarla sık sık ilçe halkına evde kalmaları konusunda uyarılarda bulunurken, 65 yaş ve üstü vatandaşlara da yasağı hatırlatarak uymamaları halinde cezai işlem yapılacağını uyarısında bulunuluyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.