Valilik

REGAİB KANDİLİNE KAVUŞMANIN HUZUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Masatlı mesajında şunları kaydetti;Yüce Allah’ın insanlara rahmetini, bağışlamasını çokça ihsan ettiği, Mübarek Üç Aylar ile Regaib Kandiline bir kez daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu-nu yaşıyoruz.
Mübarek Üç Aylar ve içerisinde barındırdığı kandil geceleri, Milletimizin birlik ve beraberli-ğini pekiştiren, dostluk, komşuluk ve akrabalık duygularını arttıran; dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği rahmet günleridir.
Bu özel günlerde dua ve niyazlarımızı arttırmalı, yaşantımızı gözden geçirmeli, nefis muhasebemizi yapmalı; öksüz ve yetimleri, ulu çınarları-mız olan büyüklerimizi ve ihtiyaç sahiplerini gözetmeliyiz. Ayrıca bu mağfiret iklimini toplumsal huzurumuzun, birlik ve beraber-liğimizin güçlenmesine de vesile kılmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli Amasyalı hemşerileri-min, Ülkemizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Üç Aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, bu özel günlerin tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirme-sini Cenab-ı Allah’tan niyaz edi-yorum.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı