GÜNCEL HABER

Rehabilitasyon Doğanın Tedavisi Gülen Yüzümüzdür

OGM İzin ve irtifak Daire Başkanımız Ahmet Köle, Başkan Yarımcısı Tes-lime Yılmaz Şube Mühendisi Erdinç Aktaş beraberliğinde Bölge müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirerek bölgemiz-deki izin ve irtifaka konu olan sahalarda yürütülen çalışmalar, bu sahalara verilen/verilecek izinlere ait yürütülen iş ve işlemler hak-kında denetim ve inceleme-lerde bulundu.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; Bölge Müdür Yardımcıları Hüseyin Kalaycı, Engin Keleş(V.). İzin İrtifak Şube Müdürü Nihat Taflan, BTİ Şube Müdürü Mehmet Sandalcı, Amasya Orman İşletme Müdür V. Şamil Doğru ta-rafından karşılanan Daire Başkanı Ahmet Köle, bölgede yürütülen çalışmalar hak-kında bilgiler aldıktan sonra
Şube Mühendisleri ve bağlı Orman İşletme Müdür-lüklerinden ilgili şeflerin katılımıyla izin ve irtifak konulu toplantı gerçek-leştirdi.Toplantı; İzin ve irtifak şube Müdürü Nihat taflan tarafından bölgemizi kapsayan izin irtifaka konu sahalar ve bu sahalarla ilgili yürütülen işlemler hakkında sunu eşliğinde anlatımda bulundu.
Toplantının devamında, ilgili sahalarda karşılaşılan zorluklarla ilgili katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandırıldı.
Toplantının sonunda Daire Başkanımız Ahmet Köle;
Ormanlar yer üstü, madenler ise yer altı zengin-liklerimizdir.
Orman servetimizi koruyup artırıyorken, yeraltı zenginliklerimizin değerlendirilmesi gerekmektedir.
Herkes şunu bilmeli; İzin ve irtifak yoluyla belirli süreliğine devraldığın sahayı, daha güzel hale getirerek teşkilata devredeceksin.
“Attığın taş ürküttüğün kuşa değsin” demiş atalarımız.
Sahaların denetimini periyodik aralıklarla yaparak hiçbir kanunsuz girişime geçit vermeyelim.
Rehabilitasyon doğanın Tedavisi ve gülen yüzümüzdür. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı