Son Dakika

Rektör Elmacı’dan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Rektör Elmacı’dan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Amasya Üniversi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ne-deniyle bir mesaj yayımladı.
Prof. Dr. Elmacı, “Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olma-sının miladı olan 19 Ma-yıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde attığı büyük bir adımdır.
Bundan tam 102 yıl önce 19 Mayıs 1919’da yakılan kurtuluş mücadelesi meşalesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ne giden sürecin ilk adımı atılmıştır. Zor şartlar altında ve aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cum-huriyeti’nin geleceği, bu istiklâl ve istikbâl şuuruyla yetişen gençliğimize armağan edil-miştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere herkesin “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı