Gündem

Rektör Elmacı’dan,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Prof. Dr. Elmacı, “19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı kurtuluş meşalesi tüm yurda yayılmış ve kurtuluş için tek vücut olan Türk Milleti, tüm varlığını ortaya koyarak ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek vatan topraklarını işgalcilerden kahramanca temizlemesini bilmiştir. O yüzden tüm İstiklal Müca-delesi kahramanlarımıza, şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız.
Bu önemli günde, siz sevgili gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak size emanet edilen Cumhuri-yetimizi geleceğe taşımanız üniversitemizin önemli bir misyonudur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere herkesin “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.