Son Dakika

Rektör Elmacı’nın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Rektör Elmacı’nın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman El-macı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Salgınla mücadelede büyük bir özveri gösteren sağlık çalışanlarının gününü kutlayan Rektör Elmacı, “İnsanların en temel haklarından olan sağlıklı yaşama hakkına mes-lekleri ile katkı sunan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının gideril-mesi tüm insanlığın ortak hedeflerinden biridir.
Bu nedenle tarihin en eski mesleklerinden biri olan hekimlik mesleği her zaman büyük saygı görmüş, kutsal ve onurlu bir meslek olarak kabul edilmiştir.
Salgının birinci yılında bu salgınla mücadelenin en ön saflarında hekimleri, hemşireleri, ebeleri ve diğer sağlık çalışanlarını görüyoruz. COVID-19 salgını ile mücadele eden ülkemizin tüm sağlık kuruluşlarına ve sağlık çalışan-larına bu zorlu mücadelelerinde sabır ve başarılar, COVID-19 salgını ile mücadele ederken enfekte olarak hayatını kaybetmiş sağlık çalışanlarına da Allah’tan rahmet dili-yorum.
Ülkemizin her köşesinde salgın ile mücadelede birey-lerin sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanma konularına özen göstermesi, doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin işini kolaylaştıracak ve salgının önüne geçmeye önemli katkılar sağlayacaktır.
Bu vesileyle bir kez daha tüm hekimlerimizin ve sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyor; bir an önce tüm dünya ile birlikte ülkemizin de sağlıklı günlere kavuşmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı