GÜNCEL HABER

Rektör Elmacı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Rektör Elmacı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süley-man Elmacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Ça-nakkale Deniz Zaferi dolayısıyla bir mesaj ya-yımladı.
Rektör Elmacı, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale Zaferi, büyük imkansızlıklara rağmen milletimizin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yapabilecek feda-karlıkların gözlerönüne serildiği şanlı bir des-tandır.Çanakkale Deniz Zaferinin 106’ıncı yıl dönümünde bu zaferi kazanan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve
onun kahraman silah arkadaşlarının canları pahasına verdikleri örnek mücadele Türk Milleti’ne eşsiz bir kılavuzdur. Dünyaya Çanakkale geçilmez dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirastan güç alarak, her daim ülkemizi daha ileri seviyelere yükseltme gayreti içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106’ıncı yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu güzel vatan için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı