Gündem

Rektör Elmacı,Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne Katıldı

2022-2023 Akademik Yıl Açılış Töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) himayesinde, Ankara Beştepe’deki Cumhur-başkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.
Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, akademik personel ve öğrenci-lerimiz katıldı.
Tören, YÖK tarafından hazırlanan tanıtım filminin gösterimiyle başladı.
Açılış konuşmasını gerçek-leştiren YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar kürsüye gelerek Yükseköğretim Kurulu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın ardından Cumhurbaş-kanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan törende konuşmalarını gerçekleştirdi.
Konuşmasının başında törene katılanları selamlayan Cumhur-başkanı Erdoğan, “Üniversitelerimizin 2022-2023 Akademik Yılı açılış töreni münasebetiyle sizleri Cumhur-başkanlığı Külliyesinde ağırla-maktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Milletin evine, bu gazi mekâna hepiniz hoş gel-diniz. Yeni akademik yılın ülke-miz, milletimiz özellikle de sev-gili öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.