Gündem

Roman damat istedi, Başkan Sarı makam aracı gönderdi

Amasya’da Roman bir genç birim müdürlerinden makam araçlarını toplatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya gidip araçlardan birini gelin arabası olarak kullanmayı istedi.


Amasya’da Roman bir genç birim müdürlerinden makam araçlarını toplatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya gidip araçlardan birini gelin arabası olarak kullanmayı istedi. Çiçeği burnunda damat Müslüm Elitaş’ın isteğine hemen olumlu yanıt veren Belediye Başkanı Mehmet Sarı, daha önce başkan yardımcısının makam aracı olarak kullandığı otomobili süsletip Kurşunlu Mahallesine gönderdi. Gelin arabasını görünce çok sevinen 21 yaşındaki Elitaş, davul-zurna eşliğinde Fethiye Mahallesine gidip 19 yaşındaki İrem Keser’i evinden aldı.
Başkan Sarı’ya teşekkür eden Elitaş, “Araç istedim. Başkanımızda ‘Sıkıntı yok. Ben yollarım’ dedi. Allah razı olsun” diye konuştu.
Makam aracını gören vatandaşlarda Belediye Başkanı Sarı’ya teşekkür etti.
Mazbatasını almasının ardından göreve başlar başlamaz ilk iş makam odasının kapısını söktürmesi sonrası ikinci adım olarak da birim müdürlerinin kullandığı 15 makam aracını toplatan Başkan Sarı da, “Düğün yapan her delikanlıya süslenip, püslenip deposu doldurulup emrinde olmak kaydıyla gelin arabası bizden” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı