Gündem

ROTARY KULÜBÜ AMERİKA DAN GELEN 5 KONUĞU AMASYA’DA AĞIRLADI

Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) Rotary dostluk değişimi programı kapsamında Amerika dan gelen 5 konuğu Amasya’da ağırladı.
Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) dönem başkanı Rtn. Bülent Arabacıoğlu yaptığı açıklamada; Rotary Dostluk Değişim programı başka ülkelerdeki Rotaryenlerin gittikleri ülkedeki rotaryenlerin evlerinde misafir olarak kalmasıyla gerçekleşiyor. Farklı kültürleri tanıma olanağı veren bu program kulüpler arası ilişkileri geliştirmenin yanı sıra sınırlar ötesi kişisel tanıklıklarla milletler arası anlayış ve barışı geliştirici bir yapıya sahip.
2 gece 3 gündüz süren dostluk değişimi programı kapsamında gelen konuklarımıza Amasya’nın tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldı, kültür alış-verişinde bulunuldu, yeni dostluklar, yenibağlar kuruldu.
Rotary Kendinden önce hizmet anlayışı içerisinde iyilik yapmayı hedefiyle hareket eden bir kulüp dolayısıyla Rotary dostluk değişim programı kapsamında Amerika’dan gelen sevgili dostlarımızı Amasyamız da ağırlamaktan büyük keyif ve mutluluk aldık.
Ayrıca 2023 yılında Amasya Yeşilırmak Rotary kulübü (Derneği) üyelerimizden bazı arkadaşlarımızın değişim prog-ramı kapsamında kulübümüzü temsilen Amerika’ya gidecek olması da bizlere mutluluk veren bir başka husus olmuştur.
Rotary dostluk değişim etkinliği kapsamında Amasya’yı ziyaret eden misafirler ve Rotary kulüpleri şu şekilde; Ineke Wilson & Bob Wilson Huntersville Happy Hour Rotary Club Bill Burnham Mecklenburg County South Rotary Club
Maya Tsekova Ballantyne Charlotte Nc Usa Jack Shimko North Mecklenburg Rotary Club

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.