Son Dakika

Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilen bir vatandaşımızın kalp kapağı ve ana atardamarı aynı anda değiştirildi

Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilen bir vatandaşımızın kalp kapağı ve ana atardamarı aynı anda değiştirildi

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyat ile bir vatandaşımızın kalp kapağı ve ana atardamarı aynı anda değiştirildi.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2018 yılından itibaren hizmete açılan Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü, verdiği hizmetlerle hastaların dış merkezlere giderek mağduriyetler yaşamalarının önüne geçiyor. Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü, en riskli hastalara başarı ile müdahale edebilir hale gelmiş olup şimdi de aort kapağında yetmezlik ve aort damarında aşırı genişleme olan bir hasta başarıyla ameliyat edildi.

Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü adına açıklamada bulunan Doç. Dr. Seyhan YIılmaz, “Hastanemizin acil servisine son aylarda artan nefes darlığı ve çarpıntı şikâyeti ile başvuran 41 yaşındaki 7 çocuk annesi Ş.D. adlı hastaya hastanemizde yapılan muayene ve incelemelerde kalpten çıkarak tüm vücuda temiz kanı götüren aort atardamarında balonlaşma ve aort kapağında ise ileri derecede kaçak (yetmezlik) olduğu saptandı. Hasta için ameliyat kararı verildi ve yapılan ameliyat hazırlıklarının ardından Prof. Dr. Erol Kurç, Doç. Dr. Seyhan Yılmaz, Dr.Öğrt. Üyesi Ercan Kahraman ve Op. Dr. Gökçen Gökgözoğlu tarafından gerçekleştirilen operasyonda hastanın aort kapağı ve tamamen genişlemiş olan aort damarı değiştirildi. Başarıyla gerçekleştirilen operasyonun ardından yoğun bakıma alınarak takip edilen hasta daha sonra takip ve tedavisine devam edilmek üzere servise çıkarıldı. Hastanemizde ve bölümümüzde her türlü Kalp ve Damar ameliyatını ve Damar hastalıklarına yönelik endovasküler girişimleri (balon/stent uygulamaları, pıhtı temizleme…) başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Hastalarımızın Kalp ve Damar hastalıkları ameliyatları ve tedavisi için başka bir il veya bir hastaneye gitmelerine gerek yoktur” ifadelerini kullandı.

Başarılı operasyondan sonra Kalp Damar Cerrahisi servisindeki odasına alınan hastaya geçmiş olsun dileklerini ileten İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de KVC ekibine yeni katılan Doç. Dr Seyhan Yılmaz ve Dr Öğr. Üyesi Ercan Kahraman’a teşekkür ederek, başarılı çalışmalarından dolayı KVC ekibini, hekimleri ve personellerini tebrik etti.

Hasta Ş.D. de ameliyatı gerçekleştiren olan kalp ve damar cerrahisi hekimlerine, hemşirelere ve emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.