Son Dakika

“Sağlık çalışanları için yeterli bir ücret politikası belirlenmelidir”

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, Tüm Türkiye’de olduğu gibi 6 Aralık Pazartesi günü Amasya’da tam gün iş bıraktık dedi.
Başkan Dümen, “Türk Sağlık-Sen olarak aldığımız karar doğrultusunda tüm Türkiye’de 6 Aralık Pazartesi 1 gün iş bıraktık. Yurdun dört bir yanındaki sağlık kurumlarında sağlık çalışanlarının yoğun katılım gösterdiği eylemimizde çalışanlar haklı zam taleplerini alkışlarla dile getirdiler.
Pazartesi günü ise tam gün iş bıraktık. Haklı mücadelemize destek veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Doktorumuzun da hemşiremizin de tüm sağlık çalışanlarımızın da tüm kamu görevlilerinin de ücretlerinde artışa gidilmesi zarurettir.
Üniversite Hastanesinde çalışanın da aile hekimliğinde görev yapanında bundan yararlanması gerekir. Bu talebimizin mümkün olan en kısa sürede hayata geçmesini istiyoruz. Biz Türk Sağlık Sen olarak ek zam talebimizi uzun bir süredir dile getiriyoruz. Doktorlarımızla ilgili olarak ta yapılan düzenlemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını istedik ve bunun için tüm platformlarda mücadele ediyoruz. Umarız en kısa sürede bu yönde adım atılarak hayata geçer. Sağlık çalışanları için yeterli, makul ve sürdürülebilir bir ücret politikası belirlenmelidir. Bunun da en kesi çözümü ek ödeme, ek ücret değil maaşa zam şeklinde tek ödemedir. Bu yönde de mücadelemiz devam ediyor. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.”şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı