Son Dakika

Sağlık çalışanları robot değildir”

Sağlık çalışanları robot değildir”

Türk SağlıK Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, Sağlık Çalışanları Robot Değildir dedi.
Şemsettin Dümen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik yeni tedbirler konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayın-lanmıştır.
Söz konusu genelge ile kamu çalışan-larına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlenmiştir.
Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır. Sağlık çalı-şanlarının sadece kendileri değil çocukları-nın bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çık-mıştır. Dünün alkışlayanlarına, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağ-lık çalışanları robot değildir, onlarda insan-dır. İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa on-larında çocukları bakıma muhtaçtır.
Sağlık çalışanlarının yanında çocuk-larından da fedakarlık istemek kabul edile-bilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfır-lanmış, tükenmişlik sendromu yaşamak-tadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ay-rımcılık uygulamak sorunları içinden çıkı-lamaz bir hale sokmaktadır.
Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağ-lık çalışanlarını sürekli mağdur etme gay-reti içerisinde olmak herkese kaybettire-cektir.
Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mah-rum kalmayacakları bir şekilde çalışma dü-zeni planlanmalıdır.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.