Son Dakika

Sağlık-Sen Amasya İl Temsilcisi Recep Eliaçık,

“Sağlık Emekçilerinin Hakkı Yenmesin”

Türkiye’nin sağlık siste-minin başarısının temelini sağlık çalışanlarının oluşt-urduğunu dile getiren Sağ-lık-Sen Amasya İl Temsilcisi Recep Eliaçık, “Dört kişilik işi tek başına yapan sağlık çalışanlarımızın emeği, top-lu sözleşme masasında kar-şılık bulsun diye mücadele ediyoruz” dedi.
Eliaçık, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun-larının giderek büyüdüğünü ve bu sorunların çözümü için her platformda müca-dele verdiklerini anlattı. Eliaçık, toplu sözleşme ma-sasında hak edilenleri al-mak için asla taviz verme-yeceklerini ifade etti.
Ülkenin sağlık sistemi-nin başarısının temelini sağlık çalışanlarının oluş-turduğunu vurgulayan Eli-açık, “Pandemi dönemindeki başarının tek kahramanı sağlık çalışanlarıdır. Dört kişilik işi tek başına yaparak dünyaya başarımızı gösteren sağlık çalışanlarımızın emeği, toplu sözleşme masasında karşılık bulsun diye mücadele ediyoruz” diye konuştu.
“Sağlık Emekçilerinin Hakkı Yenmesin”
Enflasyon karşısında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının maaşlarının eridiğini kaydeden Eliaçık, kangren haline dönen döner sermayedeki adaletsizliğin giderilmesinin elzem konuların başında geldiğini belirtti. Toplu sözleşme masasında bu sorunun çözümü için çaba göstereceklerini dile getiren Eliaçık, “Salgın boyunca ağır iş yükü altında ezilen, canla başla çalışan sağlık emekçilerinin hakkı yenmesin. Döktükleri alın terinin karşılığını verme zamanı.
Toplu sözleşme döneminde herkesin beklentisi büyük. Başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm memurları mutlu edecek kazanımların hayata geçirilmesi için mücadelemize devam edeceğiz.”
Sağlık Çalışanlarının Hakkının Savunucusuyuz
Koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının yükünün her geçen gün arttığına değinen Recep Eliaçık, “Pandeminin getirdiği ağır iş yükünü omuzlayan sağlıkçılarımız, haksız ve adaletsiz ücretlendirmeye artık boyun eğmek istemiyor.
Her platformda olduğu gibi toplu sözleşme masasında da 7/24 saat özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızın hak-kının savunucusu olacağız” şeklinde konuştu.
Sorunları Kimse Görmezden Gelmemeli
Eliaçık, sağlık çalışanlarının büyük fedakarlıklar gösterdiğini belirterek, “Sağlık çalışanlarımız için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Yaşanan sorunları kimse görmezden gelemez.
Sağlık çalışanlarının mücadelesini, fedakarlığını görmezden gelmek mümkün değilse, sorunları da kimse görmezden gelmemeli. Mücadelemiz bu sorunların çözümü için” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı