Son Dakika

Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın Türkiye ikincisi Amasya’dan

Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın Türkiye ikincisi Amasya’dan

Yeşilay’ın genç nesilleri bağımlılıktan korumak, çocuk ve gençlerin sanatsal pers-pektifinden bağımlılık farkın-dalığı oluşturmak ama-cıyla düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yete-nek Yarışması’nın kazananları belli oldu. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10’uncu kez düzenlenen yarışmanın 2020 Türkiye Finali Ödül Töreni Yeşilay Ge-nel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Yeşilay Amasya Şube Başkanı Yusuf Uludağ ve dereceye giren öğrencilerin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.Yeşilay’ın genç nesilleri bağımlılıktan korumak, çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın kazananları belli oldu. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10’uncu kez düzenlenen yarışmanın 2020 Türkiye Finali Ödül Töreni Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Yeşilay Amasya Şube Başkanı Yusuf Uludağ ve dereceye giren öğrencilerin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.
539 bine yakın eserden 18’i dereceye girdi
Amasya’dan Görsel Alanda Liseler arasında Türkiye 2.olan; Amasya Güzel Sanatlar Lisesinden Nilgün Erdönmez ödülün sahibi oldu.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Yarışmanın ilk aşamasında bu iki kategoriden 81 ilin ilkokul, ortaokul ve lise birincileri belirlendi ve ödüllendirildi. Toplam 480 il birincisinin değerlendirildiği Türkiye finalinde ise her düzey ve kategoriden ülke şampiyonları belirlendi. Ödül töreninde dereceye giren 18 eser sahibine ödülleri takdim edildi. Kategori birincileri 5 bin TL, ikincileri 3 bin 500 TL, üçüncüleri bin TL ödülün sahibi oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.