Son Dakika

Saldırı Girişimini Kınıyoruz”

CHP Amasya İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep ATEŞ Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Çanak-kale’ye yaptığı ziyaretteki saldırı girişimini kınadı.
Başkan Ateş yaptığı açıklamada;
“Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın Çanakkale’ye yaptığı ziyaretteki saldırı girişimini kını-yoruz. Bu zihniyetlerin “Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım başınıza daha neler gelecek?” anlayışın-dan beslendiğini çok iyi biliyoruz. Siyasetçilerin görevi halkı ayrıştırmak değil, birleştirmektir.
Bizler halka kin ve nefret tohumları eken anlayışı reddediyor, ayrılığın gayrılığın olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek için çalışıyoruz. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ” Ey kahraman Türk kadını sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyerek kadına verdiği önemi belirtmiş ve kadınlarımızın her alanda en ön safta yer almasını iste-miştir.
Kadınların en ön saflarda yürüyen örgütlü mücade-lesinden korkuyorlar, korksunlar! Biz kadınlar coşkun akan sular gibiyiz. Baskı ve şiddet ile bizi durduramaz-sınız. İlk seçimlerde AKP zihniyetini ülkemizden söküp atacağız.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı