GÜNCEL HABER

Salgın Sürecinin Haftalık Değerlendirmesi Vali Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında Yapıldı

Salgın Sürecinin Haftalık Değerlendirmesi Vali Mustafa MASATLI’nın Başkanlığında Yapıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Başkanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Ay-gün ve İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yap-tığı konuşmada şunları kaydetti: “Son bir aydır ilimizin de içinde yer aldığı Kara-deniz Bölgesinde yüksek oranlarda vaka artışı yaşanmakta, bu durum ilimizi de etki-lemektedir. İlimizdeki artışın en temel sebep-leri Samsun ve Tokat illeriyle olan ilişkileri-mizdir. Tüm ilçelerimizde kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler, esnaf odaları ve diğer ilgi-liler yoğun şekilde denetim yapıyorlar. Ancak halkımızın ev ortamında çeşitli sebeplerle toplanması, maalesef birçok insanımızın hastalanmasına ve bazen de ölümüne sebep olabilmektedir.
Sevdiklerinizin, ailenizin ve toplumun sağlığı için ev ziyaretlerinizi lütfen erteleyin. Devletimiz salgının tüm aşamalarında büyük bir özveriyle gerekli her türlü önlemi aldı. Bu aşamadan sonra ancak, halkımızın daha du-yarlı olmasıyla normalleşme sürecine geçebiliriz. Bu dönemde bir mecburiyetimiz yoksa ilimizden ayrılmayalım, hatta gün içerisinde işyerlerimizden ve evlerimizden zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım.
Bu hastalığın genç, yaşlı her kesimi ağır olarak etkilediği birçok olumsuz örnekle ispatlanmıştır.
‘Bana bir şey olmaz’ anlayışıyla hareket etmeniz belki kendinizin, belki de bir başka insanın canına mal olabilir.
Bir yıldır canla başla mücadele eden sağ-lık teşkilatımızı rahatlatmak, bu süreçten maddi olarak etkilenen esnafımızın mağ-duriyetini gidermek, halkımızın duyarlığı ve vakaların azalmasıyla mümkün olacaktır.”
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve kolluk birimlerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı