Son Dakika

SALTANAT KAYIĞINDA ‘AŞI OL’ ÇAĞRISI

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışanları 1-7 Ekim ve 3-4 Ekim dünya yürüyüş gününde farkındalık yaratmak için Yeşilırmak üzerindeki saltanat kayığına binerek, kovid-19 aşı çağrısı yaptı.
Yavuz Selim Meydanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Nilüfer Tali, “3-4 Ekim Dünya yürüyüş günü, Biz sağlıkçılar sizler için 2 yıldır yürümüyor koşuyoruz.
Hem yürüyüş gününü hatırlatarak insanlar evde kalmasın Hep yürüyebilelim, dışarıda kalabilelim hayat aksın diye. İnsanlar aşılarını tek doz aşı yaptırmış tek doz aşının koruyuculuğu yetmiyor. Herkesin Covid aşısını 2 doz tamamlanması gerekiyor.
Covid aşılarımızın eksik yapıldığını, tam dozlarının eksik olduğunu gördük. İlimizde bunları tamamlamamız gerekiyor ki bağışık kalabilelim. Güçlü olabilelim ve hayatta kalabilelim.
Bebek ve Anne ölümleri Covid salgınından dolayı art-maya başladı. gebelerimizin aşılanmasını tavsiye ediyoruz. 1-7 Ekim emzirme haftası olduğu için Annelerimizin Anne sütü vermesini tavsiye ediyoruz.
Anne sütü hazinedir, her bebek anne sütünü hak eder ve her annenin sağlıklı kalabilmesi ve bebeğini büyüyebilmesi için Covid-19 aşılarını yaptırmaları için tamamlamalarını istiyoruz.” Dedi.
Amasya Irmak kenarında Saltanat Kayığından yapılan aşı anonsu gerçekleştirilerek Sultan kayığının her bebek sultandır ifadelerini belirten Dr. Nilüfer Tali,Sultanlarımızı en iyi besinle beslemek istiyoruz. Annelerimizinde çocuklarına altın değerinde ki anne sütünü vermelerini istediğimiz için tüm sultanlarımız sağlıklı büyüsün istiyoruz.
Sağlıklı sultanlarımızın olmasını için sağlıklı Anneler gerekiyor annelerimizin de aşılarını tamamlamalarını isti-yoruz”şeklinde konuştu
Anonsu duyan bazı vatandaşlar meydanda kurulan stantta aşılarını oldular.
Saltanat kayığından anonsu duyan vatandaşlardan Nehir Gizem Keten, “Saltanat Kayığında aşı anonsu yapıldığını duydum. Covid döneminin bitmesi için tüm genç arkadaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.
Yavuz Selim Meydanında kurulan stant gün boyu vatandaşlara aşı hizmeti verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.