Son Dakika

SARI: ‘30 AĞUSTOS, ZAFER DESTANININ YAZILDIĞI GÜNDÜR’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü nedeniyle bir kutla-ma mesajı yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “30 Ağustos ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emper-yalist güçlere karşı, toplu-mun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç far-kı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana, omuz omu-za mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür” dedi. ‘MEMLEKETİNİZİ, ATATÜRK’ÜN HEDEF GÖS-TERDİĞİ YÜKSEK MEDE-NİYET SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKARMALIYIZ’
Türk Milletinin şanlı tari-hinde bağımsızlık ve hürriye-tine olan tutkusunu defalarca gösterdiğini belirten Sarı; “Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mü-cadelesi vermişlerdir. Kurtuluş Savaşı sırasında ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Yaşa-dığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mü-cadele ruhu aşılamalı ve memleketimizi, Atatürk’ün hedef gösterdiği yüksek me-deniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.Bu duygu ve düşüncelerle, kahramanca yurdunu savunan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Şeref ve kahramanlık gününün birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla geçmesi dileğiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı