Son Dakika

SARI: ‘BERAT KANDİLİ, KALP DÜNYAMIZIN TEMİZLENİŞİNİN YEGANE ANAHTARIDIR’

SARI: ‘BERAT KANDİLİ, KALP DÜNYAMIZIN TEMİZLENİŞİNİN YEGANE ANAHTARIDIR’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “Allah’a ham-dolsun ki, bizleri mübarek bir akşama ve kut-lu bir kandile daha kavuşturdu.
Bu mübarek gece, umut ediyoruz ki; ma-nevi nuruyla hem kalplerimizi ısıtır, hem önü-müzü, hem de yolumuzu aydınlatır inşallah. Hepimiz biliyoruz ki; kandillerimiz affın ve mağfiretin çeşmesi ve Allah’ın kullarının istifadesine sunduğu ihsan ve aynı zamanda mükafat hazinesidir. Kandiller, nefislerin ter-biye ve manevi tüm yaraların tedavi edilmesi yönünde mutlaka başvurulması gereken yol-ların başında gelmektedir.
Berat Kandili ise, kurtuluşumuzun, ma-nevi arınışımızın ve kalp dünyamızın temiz-lenişinin yegane anahtarıdır.
Müslümanları adeta her yandan çev-releyen sorunların çözüm bulması, zulüm se-bebiyle akan gözyaşlarının dinmesi, fıskın, fitnenin ve fesadın son bulması, bu mübarek gecede hepimizin niyazı olmalı, huşu içeri-sinde semaya açacağımız ellerimizle kurtu-luşu murat etmeliyiz.
Şüphesiz, nefislerimizi terbiye etmeye belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dö-nemden geçiyoruz.
Bu geceyi bir fırsat bilip, Berat’ın affedici manası ve mesajlarıyla bir an önce silkinmeli ve kendimize gelmeli, özümüze dönmeliyiz. Kötülüklerden ari olmak, dünyevi heva ve he-veslerden uzak durmak, inananların üze-rinde oynanan bozguncu oyunlara, bölücü ve yıkıcı emellere karşı durmak, hepimizin başlıca sorumluluğu olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelere, bu mübarek gecenin İslam aleminin beratına vasıl olması temennilerimle Berat Kandili’ni tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı